o obsah nejde, jde o jen o zisk za prodanou reklamu, jejiz cena se urcuje mirou sledovanosti daneho poradu.
Cili vetsina obsahu se musi prizpusobit, aby to pochopil i prumerny blbec, takze tim dochazi pomerne k velkemu faktickemu zkresleni.
Dulezite je jen prodat -> prichazet se senzacemi nebo ohnout neco nudneho a udelat z toho senzaci (vetsina takovych tech polotrapnych "reportazi")
U verejnopravnich medii je to trochu slozitejsi, tam jeste zustava trochu snahy, ale uz to jde taky do kytek, protoze je ekonomicky vyhodnejsi zamestnat mlade, ambiciozni, flexibilni decka, nez skutecneho novinare.
Koneckoncu to setreni na HR je defacto i pricina, proc musi pani z hotylku platit... 100% odmitla nabidku na spravu a rozhodla se pro druhou variantu, ze si vse bude spravovat sama (souseduv Lojza je machr pres pocitace, porad u toho sedi). Jenze Lojza cely dny pari hry a pocitacum moc nerozumi, jeho zkusenost konci u zapojeni sveho wifi adsl routru. A tak s pomoci Googlu skrinku nejak nastavi, hlavne rychle sup sup domu, mam rozehranou hru.....
Hotelmama si mne ruce, jak usetrila "bych byla blba, kdybych jim jeste mesicne platila...a za nic, dyt to funguje. Ajtaci jedni chytri, drahy jsou jak prase a stejne jim nerozumim, co rikaj...
Lojzik rikal, ze to je v pohode..."
To není jen doména televizního zpravodajství. Několikrát jsem narazil i v médiích, která jsou obecně považovaná za seriózní (MF Dnes, Týden) na články z oblasti, které rozumím, a viděl jsem, kolik nepřesností, ne-li nesmyslů v nich bylo. To si pak říkám to samé co vy: jak jsou na tom asi články z jiných oblastí.
Je ale pravda, že televize víc než jiná média dokáže manipulovat s divákem. Pokud běžný divák vidí, že to ten člověk opravdu říká, věří tomu víc, než když si to jen přečte („vždyť on to té v televizi opravdu řekl, v novinách si to mohli vymyslet“). Profesionálně a věrohodně působící reportáž může zasazovat jednotlivé věty do jiného kontextu, než v jakém byly proneseny.
To je problem prakticky vsech reportazi; videl jsem asi tri nebo ctyri prispevky (CT), s jejichz tematy jsem bud mel osobne neco do cineni nebo jsem aspon znal problematiku. Po redakcnich upravach a strizich (zrejme nutnych, protoze pak by se z toho staly projevy Fidela Castra) prakticky vsechno ztratilo smysl a zbyly mluvici hlavy a zradlo pro jedliky bramburku.
Pouceni: jestli to takhle dopada se vsemi reportazemi na temata, kterym nerozumim (a nemam duvod si myslet ze nedopada), TV je na dve veci a nelze ji brat jako etalon cehokoliv. "Hlavne aby nam lidi neprepli na jinej kanal."
No, to je asi důvod, proč se médiím vyhýbat.
Za prvé v tom krátkém čase co na to je, to stejně neřeknete tak jak byste chtěl a za druhý si to média pěkně prostříhaj. Takže i kdyby člověk byl sebevětší odborník tak zněj v TV bude úplnej deme......
Jestli v té reportáži ČT opravdu prohlásil toto: "Zandl varuje hlavně před softwarem, který je nabízen zdarma nebo za velmi levnou částku. Takové ústředny totiž bývají přístupné pro vzdálenou konfiguraci, útočník tak jen musí správně napsat heslo administrátora a pak už si s programem může na dálku dělat, co chce."
Opravdu je pitomec, pokud to tedy TV nepřekroutila.
1) Když je SW zdarma nebo velmi levný, tak je více děravý? Tj. cena je měřítkem kvality?
2) Pouze zdarma nebo velmi levné ústředny jsou přístupné pro vzdálenou konfiguraci? Takže když si koupím Cisco za stovky tisíc, tak musím vždy sedět u konzole?
3) Pouze u zdarma nebo velmi levných ústředen stačí znát heslo administrátora, abych si s programem mohl dělat na dálku co chci? Takže když budu znát u zmiňovaného Cisca heslo administrátora, tak stejně nebudu moct dělat cokoliv?
Prosím pana Zandla o odpověď.