Podle zákona o elektronických komunikacích je povinností majitele domu umožnit nájemníkům příjem těch TV programů, které mají licenci pro pozemní vysílání a v daném místě mají pokrytí. To může majitel řešit STA, kabelovou televizí, anebo tím, že všem nájemníkům umožní instalaci individuálních antén. Na příjem DVB-T přímý právní nárok není. Bylo by ovšem v rozporu s dobrými mravy (a tím i s Občanským zákoníkem), kdyby majitel domu příjem DVB-T nájemníkům, kteří si ho chtějí zajistit na vlastní náklady, nedovolil, aniž by k tomu měl právně relevantní důvod.
Jestliže provozovatel kabelové televize neposkytuje must-carry v plném rozsahu, jde podle mého názoru o vadu služby, která, není-li na základě reklamace v přiměřené době odstraněna, zakládá právo uživatele odstoupit od smlouvy.
Dobry, presne timto by se mela zabyvat informacni kampan a ne reklamou na CATV a IPTV.
Zejmena pravni otazky se skoro nikde neresi. Tedy navrhuju zkuste napsat clanek "Mam pravo na signal DVB-T?", kde by se (treba pomoci pravnika) presne rozebralo na co ma clovek narok, pripadne jaky je nejlepsi postup pro najemnika, druzstevnika, vlastnika bytu, koho pozadat o napravu atd. A vsechny s tim souvisejici veci, jako must-carry v CATV, kterou majitel splni "umozneni". Rozvod satelitni mf v STA nebo satelitu zkonvertovaneho na analog, atd.
Jeste drobna pripominka k rozporu v odpovedich k VHF konverzi:
"konverze digitálních kanálů z pásma UHF do VHF zdaleka není tak zvrhlá" x "majitelé nejmodernějších televizorů budou muset koupit vhodný set-top-box. Reklamace směrujte k dodavatelské firmě."