background-image
, stejně musejí nadefinovat i background-color
. Někteří to dělají dokonce schválně, aby se text zobrazil až po načtení pozadí. Pak stačí, aby navíc v URL toho obrázku pro pozadí napsali backslash místo lomítka a je vymalováno...
CSS validátor od W3C vyhodí warning, pokud jsou pro určitý selektor nebo kombinaci selektorů hodnoty color
a background-color
stejné. Musí se použít 'visibility: hidden
'. Nebo ho oblafnout jednobarevným obrázkem.
:-) a už je to tady... "skutečný význam html značek" ... Blockquote. Tohle mě taky někdy zaráží, podle w3c je to validní ale občas čtu že "nečisté"? Ale funguje to bez problémů a v html 4.0 transitional to snad nikoho neporazí.
Možná je to problém většiny těch tabulkových webů, že to prostě funguje, tak proč se hmoždit.
Validátor W3C hodnotí jen formální zápis, nikoliv správnost vyznačení. Blockquote označuje citaci, která má být bloková. Tobě se zalíbila její vizuální interpretace a začala jsi označovat některé texty zcela nesmyslně jako citaci.
Přitom docílit téhož vzhledu pomocí CSS je snadné a bez znásilňování HTML:
.odsazeny {display:block;margin:.5em 2em}<p class="odsazeny">Odsazený odstavec textu</p>
Není to spíš tím, že když se něco nekde v css "nedaří" a každý prohlížeč to zobrazuje jinak (a to zkouším jen 3 a webík je silně primitivní)...
Je-li podpora CSS v prohlížečích na různých stupních, logickým důsledkem je i různý výsledný vzhled, což není rozhodně špatně.
...není se kde zeptat, teda pokud nechcu nekoho otravovat mejlem.
Doporučoval bych malé zastavení v tvorbě, přečtení odpovídající literatury (Pixy, Prokop, ...), letmé nastudování skutečných významů HTML značek (nemyslím jejich vizuální interpretaci). Až poté se pustit do webů.
Takto poučený záčátečních se může začít obracet např. do konference webdesign na Grafice.