Vlákno názorů k článku T-Mobile spustil komerční mobilní reklamu od :-) - Taky jsem zaměstnanec operátora! Ano, můžeme zjistit absolutně...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 4. 10. 2009 9:24

    :-) (neregistrovaný)
    Taky jsem zaměstnanec operátora! Ano, můžeme zjistit absolutně vše - dokonce i Vaše myšlenky - jsme totiž něco jako Xman, Superman, Spiderman a Dalajláma dohromady :-DDD

    Samozřejmě, že to zjistit nejde - jadnalo se o PILOTNI KAMPAŇ, takže člověk s IQ větším než má houpací kůň, musí zákonitě vědět, že se takové průzkumy dělají ještě na základě dotazníků, kde respondent vyplní otázku Q87a: "Za jak dlouho po přijetí jste reklamní SMS smazal/a?"

    1) Ihned
    2) Do pár minut
    3) Do pár hodin
    4) Následující den
    5) Za několik dní
    6) Za týden
    7) Nechávám si ji uloženou na věky věkův!

    Odpovědi se pak nahází do do (nejčastěji makra v Excellu) a vyjedou z toho úžasná data na několik stran, grafy, statistiky atd.

    Stejným způsobem se získávají data o působení normálních TV reklam, ale i produktů jako jsou čokolády, plenky pro děcka, psí žrádlo, zmrzliny, kondomy, žvýkačky a COKOLIV!

    --

    Ono než začne člověk rozvíjet podivné konspirační teorie o "skrytých funkcích GSM" případně zaměstnávání telepatů a tajemných mágů - je nejlepší POUŽÍT ZDRAVĚ MYSLÍCÍ MOZEK!!!

    Bohužel myšlení asi vážně nepředstavitelně bolí, protože zjišťuju, že kromě pár lidí se mu snaží téměř všichni vyhýbat :-DDDD
  • 3. 10. 2009 21:57

    uzivatel (neregistrovaný)
    Me by zajimalo jak prisli na:

    Tři čtvrtiny příjemců si uchovaly reklamní zprávu ve svém mobilu, aby se k němu mohly později vrátit (nesmazaly ji tedy okamžitě).
  • 4. 10. 2009 0:16

    z (neregistrovaný)
    no me kdysi jisty zamestnanec jisteho operatora v jiste slabe chvilce prozradil (aniz by se to mohl dozvedet jinak nez z mobilu), jak jsem si ho pojmenoval v telefonnim seznamu na svem mobilu. Tak od te doby si nejsem jist nicim. Nevim, mozna existuji nejake GSM sitove funkce, ktere by se nam urcite nelibily, kdybychom vedeli, ze existuji a mobily na ne poslusne reaguji.
  • 4. 10. 2009 9:13

    anonymní
    Pokud je mi znamo, pres GSM sit lze okopirovat kompleti SIMku, jak je to se zaznamy v pameti telefonu nevim.
  • 4. 10. 2009 9:55

    krakonoš (neregistrovaný)
    Zdravě myslící mozek říká, že firmy se ve jménu byznysu neštítí vůbec ničeho! A pokud ,,zaměstnanec operátora" vztekle reaguje, aniž byl tázán, je to přinejmenším podezřelé.
  • 5. 10. 2009 7:57

    stoural (neregistrovaný)
    Ty MOZKU! SPise slo o to, jak zjistili, ze "...aby se k němu mohly později vrátit".

    Ja tu smsku take necham v mobilu, protoze nevidim duvod, proc vynakladat energii na jeji mazani, ale rozhodne to neni kvuli tomu, ze bych se k ni chtel nekdy vratit. Jako vtip je to ale DOBRE!
  • 4. 10. 2009 9:58

    krakonoš (neregistrovaný)
    Samozřejmě, že existují. Zkuste si dnes nacpat nějakou nejnovější SIM kartu do nějakého hodně starého typu mobilu. Většinou zjistíte, že SIMka je nefunkční, protože starší typ mobilu právě takovéto funkce svým HW vybavením neumožňuje.
  • 4. 10. 2009 10:45

    :-) (neregistrovaný)
    Jenže operátoři jsou taky jen ZAKAZNICI a v GSM standardu nic takového není... Členy konspirace by tak musely být i firmy, které dodávají infrastrukturu.

    Operátor je v podstatě pouze někdo jako "správce sítě" ve firmě s PC. Může využívat jen to, co podporuje HW a SW. A takové funkce jako odesílání oznámení o smazání SMS GSM síť NEPODPORUJE!

    Aby to operátor mohl dělat - musela by být tato funkce podporována všemi výrobci mobilů + všemi výrobci infrastruktury pro GSM - namátkou Siemens, SonyEricsson, Huawei atd., což je dobré "sci-fi".

    Samozřejmě operátor tyto funkce ani nepotřebuje - protože má (může mít) o účastníkovi daleko podrobnější informace:
    1) Aktuální polohu MT + její záznam
    2) Registr příchozích/odchozích hovorů, SMS a datových spojení
    3) Obsah hovorů, SMS a datových spojení
    4) Registr použitých IMEI přihlášených do sítě

    Tohle můžou všichni operátoři po celém světě... Což je opravdu hodně a každý to ví - další "skryté" funkce už nepotřebujete.

    Některé věci jdou použít jen na soudní příkaz, ale jak víme jedná se o techniku a ta nefunguje na papír - takže spíš bych nějaké vyrypování čekal ohledně registru hovorů případně "odposlechů" a úniku informací.

    Zabezpečení je sice opravdu maximální, všechno se zaznamenává a kontrolují nadřízení, různé interní orgány pro bezpečnost - ale jak říkám - stroje nefungují na papír nebo povolení, takže zrovna tak, jako jde používat nelegálně Windows, tak se určitě musí jít udělat nelegální odposlech nebo výpis hovorů.

    Což jsou věci, které sci-fi nejsou :-)) Ale zabezpečit asi nejdou na 100% vůbec nijak, protože vždycky s technikou musí pracovat člověk a člověk ji může zneužít... A i když tohoto člověka necháme kontrolovat, tak kontrolu bude provádět další člověk a dostáváme se zase na začátek :-DDDD

    Pracoval jsem ve firmě, kde byla dokonce čtyřstupňová kontrola: já jsem kontroloval zaměstnance, nade mnou byl další člověk, co kontroloval mě a nad ním další, co kontroloval jej a nad ním ještě další a poslední stupeň.

    Nakonec firma zkrachovala, protože byla vytunelovaná - zaměstnanci na posledním stupni "kontroly" ji vytunelovali :-DDDDD

    A tak to máte všude... Můžete x krát něco kontrolovat, ale kdo kontroluje toho x+1??? NIKDO! :-DDD A tady nastává problém :-DDD
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).