ST se nepouští na set-top-boxu, ale na TV příjmači. Tento set-top-box mám již přes rok a nikdy jsem neměl s titulky problémy (analog vůbec nemám).
O ST diskutujeme i na foru www.kochlear.cz
než citlivost(až spustí další vysílače bude ho určitě dostatek), pro mně byla rozhodující spotřeba v pohotovostním režimu a v tom strong zklamal,nechápu jeho techniky ,vypadá to jako by běžel pořád zaplý
No, ze by Digipal 2 byl extra spolehlivy bych moc nerekl. Pri jednom testu v prodejne se ani nerozbehl. Takze sem videl dokonalou spolehlivost. Strong me zatim nezklamal. Zalezi taky na tom, na jaky kus zrovna narazite. Zaver je jen ten, ze dvb-t prijimac Technisat ne, ale dvb-s prijimac Technisat ano.
To není úplně ideální podřizovat výběr přijímače jedinému kritériu, kupovat třeba poruchový křáp, s dementním ovládáním, jen diky tomu, že má údajně větší citlivost.
Když jste kupovali analogový televizor, tak ruku na srdce, kolik z vás se zajímalo o citlivost přijímače? To je teď jenom takový podělaný pastav, kdy není pokrytí digitalním signálem.
Může být, podle zkušeností prodejců Strong překonává TechniSat rozhodně v poruchovosti. Zatímco DigiPalů 2 se přes prodaná kvanta vrací na prodejnu minimum kusů, u značky Strong tomu zdaleka tak není.
A v tom to je. Jak muze byt kvalita signalu 0 a obcas jit obraz. Strong zarucene prekonava Technisaty a to ve vsem. Kdyz signal neni, tak jit obraz preci nemuze.
Já nevím jak kdo tady ale já jsem s přístrojem spokojený.Podle toho.co tady vidím,tak rozdíl mezi mým a Té iXkem je opravdu minimální.Malou díru okolo SPDIF výstupu,abych tam mohl dát lepší kabel,jsem vyřešil tak,že jsem si ho tam ostrým nožem udělal sám....Jinak pokud jde o jeho citlivost,tak je velmi dobrá.Jsem z Nového Boru u České Lípy a chytám komplexy A a B.Při inverzích to náramně pociťuji a kolikrát jsem dost často nevrle přepínal na kontrolu příjmu signálu a byl jsem překvapený,že kvalita už byla chvilkama na nule ale program ještě stále jel..Že to občas zakostičkuje mě až tak nevadí,protože to je vzhledem k mé příjmové pozici v podstatě nic.Menu je přehledné,rychle se v něm orientuji.S nahráváním na VHS potíže nemám.Pouze si musím v menu videorecordéru navolit,že budu nahrávat v AV1,protože tam poteče signál.Přístroje se shodně nerozběhnou ale to mi nevadí.Video dávám s malým předstihem nebo Showiew.Hlavně si přepisuji časy z STB protože tam je to kolikrát úplně mimo realitu.Hlavně u Primy(i kolikrát 10,15 minut).Nova samozřejmě nezaostává,ikdyž to není tak tragické.
Prijimam signal odrazem, cca 55 km od Prahy. Strong si bez problemu pradi i s odrazenym signalem, ale Technisat Digimod 1 i Digipal 2 stale kostickovaly.
V čem zklamal? Jestli to bylo někde 100 km od nejbližšího vysílače a přijímač nechrěl fungovat na pokojovou anténu, tak není divu... Jinak Digipal 2 můžu doporučit, nbízí poměrně slušný komfort a s poslednímm fw má dost vychytané chyby. Před nedávnem jsem kupoval jiný přístroj a myslel jsem že ho prodejci omlátím o hlavu, že vubec mají drzost takové nedodělky prodávat. Naštěstí jsem na netu našel upgrade a je to o moc lepší. Jak si ale poradí člověk který neumí s počítačem nevím. Obávám se, že tohle bude problém spousty přijímačů:-(
Dvb-t prijimace zn. Strong, jsou daleko lepsi vuci ruseni a odrazum oproti predrazenym Technisatum. Technisat bych koupil, ale jedine pro prijem dvb-s, kde me doopravdy presvedcil. Ale u dvb-t zklamal.
S citlivostí u tunerů přístrojů je to stejné jako u předzesilovačů v anténních systémech pro analog (i digital) TV. Pokud použijete nízkošumový tranzistor, který má velkou citlivost a vyčistí analogový signál od šumu, bude obraz dálkového příjmu lepší. Nebezpečím však je, když bude v místě příjmu jiný silný signál na blízkém kanálu, který může tento citlivý tranzistor přebudit a tím rušit požadovaný kanál. Pak je vhodnější použít stabilnější tranzistor výkonový, který je odolný proti rušení např sousedními silnými kanály, jeho citlivost je však menší a dálkový příjem bude horší, případně je možné použít různou kombinaci tranzistorů. To stejné platí i u tunerů přístrojů, kde je vždy počítáno s určitým kompromisem, citlivý příjem/odolnost proti přebuzení (rušení). Po zkušenostech z Prahy, kde se na mnoha místech objevují kanály 24/25/26 vedle sebe s různou úrovní signálu, se Digipal chová velmi dobře. Jak říkají někteří montážníci, kde nehraje Digipal, nehraje nic. Tím však není myšlena výjimečná citlivost, ale odolnost proti rušení. V testech v létě nevyšel vítězně co do citlivosti, ale v odolnosti proti rušení a přebuzení sousedními kanály ano. Vše je o kompromisu, který v různých případech vyhovuje různě a i do budoucna budou příjmová místa, kde se budou různé přístroje chovat jinak. Vše je také o pokrytí signálem. Dokud budou vysílat analogové programy souběžně s digitálem či obráceně, vždy se najdou podobné problémy na mnoha místech.
V praxi to je trochu jine. Na odrazy je nejlepsi Strong, konkretne se mi osvedcil Strong 5126. Technisat kostickuje docela dost. Testy neproveri to, co je pravda. Testy by se meli provadet napr. v terenu, kde by se mohli ukazat klady a zapory daneho stb.
Diky, ja Vas nechci opravovat nebo snad dokonce poucovat, jen se proste snazim usetrit si praci s odpovidanim na zbytecne dotazy. Toto je uplna drobnost, ktere si skoro nikdo nevsimne, ale priznavam, ze s tim clankem, ze je verze TX je vybavena modulatorem (a jeste to bylo v titulku) jste me tenkrat namichl poradne ;-). Kazdopadne preji hodne clanku do roku 2007. A hlavne aby uz brzy bylo o cem psat take v kladnem slova smyslu, napriklad posledni analogova stanice TV Nova tesne pred bankrotem zada RRTV o posledni volnou digitalni licenci, a podobne :-))).
Tak proc jste k informaci o moznosti pouzit jinou frekvenci pripojil fotografii originalniho ovladace, ktery toho schopen neni? Uvedomte si prosim, ze kazda takto nedorcena az zavadejici informace vyvola mylny dojem a reakce potencialnich zajemcu (vznikaji zbytecne dotazy a dohady). Informace by mela znit takto: Chcete-li ovladat dva pristroje Technisat v jedne mistnosti, po porizeni univerzalniho ovladace Technisat (za cca 500 Kc) lze pristroje do tohoto rezimu nastavit a ovladat oba jednim univerzalnim DO (nebo puvodnim a dokoupenym DO). A mela by byt doplnena fotografii univerzalniho ovladace, pripadne obou ovladacu vedle sebe, aby bylo hned jasne, v cem je rozdil. Takto vznika dojem, ze je to mozne i po porizeni dvou Digipal 2 TX, coz podle mych zjisteni neni pravda.
Přesně tak jsem věc pochopil i já. Ovladač je SAT 2, přístroj nabízí volbu mezi SAT 1 a SAT 2. Nastavit univerzální dálkové ovládání na SAT 1 není problém, jak ke změně frekvence přimět originální ovladač ale netuším. Zeptám se distributora.
Nevím přesně jak je to u tohoto typu STB, ale u DigitMod T1 je v hlavním Menu, hned po volbě země možnost volby kódování DO - SAT1/SAT2. DO dodané se STB má kód SAT2, v dokumentaci má technické parametry - systém RC-5, adresa subsystému 10 (SAT2), modulační kmitočet 36 kHz, délka IR vlny 950 nm. Jestli je možné ale přepnout dodané DO do režimu SAT1 jsem nikde nenašel.Předpokládám, že v případě, že v jedné místnosti máte dva stejné STB tohoto typu, je možné pro nezávislé ovládání obou použít nějaké univerzální programovatelné DO a nastavit ho do režimu SAT1. Praktickou zkušenost ale nemám! Možná by to uměli ve značkovém servisu.
TechniSat pamatuje na lidi se dvěma stejnými set-top-boxy na jednom místě. Pro dálková ovládání si mohou vybrat ze dvou různých frekvencí.
Muzete to nejak konkretizovat? Mam za to, ze pro ovladani s alternativnim kodem je treba dokoupit kombinovany dalkovy ovladac s moznosti prepinani do rezimu SAT1/SAT2 (ten, ktery je pribalen k Digipal 2 TX produkuje jen jeden typ kodu). Pokud se mylim, prosim o upresneni jak standardni ovladac k vysilani druheho typu kodu primet. Diky.
Mimochodem, ta mensi krabice je spis pro zlost. Ta puvodni byla mnohem lepsi ;-). Take o realnych prijmovych vlastnostech by se dalo diskutovat, ale uplne nejhorsi urcite neni. V ankete jsem nehlasoval, protoze mi chybi volba pro jiny duvod. Myslim, ze zakladem uspechu je predevsim znacka, dobra spolehlivost a nejrychleji provedena ceska lokalizace, diky niz sborove chvalozpevy doznivaji dodnes :-), i kdyz dnes uz jsou na trhu za nizsi cenu i lepsi modely, jak tu bylo zmineno.
Já to bohužel nemůžu srovnávat s Kalifornií, ale podle zkušenosti s možností příjmu téměř 1000 stanic ze satelitu jsem si stejně oblíbil jen několik programů a jednocifrová volba mi většinou stačí. Kromě klasiky ČT1/2, Novy, Primy, CT24 a TA3 nejčastěji volím Spektrum a Discovery z kabelovky. Nápad s kódováním má ten háček, že převážná většina prodávaných STB slot na kartu nemá. Nebezpečí nabídky desítek českých programů nám dost dlouho hrozit nebude, ono se dá v našich podmínkách soudit o čemkoliv s kýmkoliv úspěšně mnoho let (co kdyby stát zase neochránil něčí peníze) a mezitím investoři vloží své miliony do lepších projektů.
Mohli by všude a ze dne na den vypnout analog a na všech volných frekvencích začít vysílat mnoho TV programů, třeba i kódovaně kanály z kabelovky (kdyby čistě náhodou nebylo co vysílat), kdo má zájem ať si pořídí dekodovací kartu. Potom by jsme nepotřebovali mačkat kanály 1-8 je to tu jak za minulýho režimu. Když to srovnáme s kabelovkou v Californii :( RRTV a všechny ostatní instituce, styďte se!!!
Staci podrzet klavesu s cislem cca 2 sekundy. To plati i pro prepnuti na dvouciselnou predvolbu - prvni cislo kratce, druhe podrzet do prepnuti (ty cca 2 sekundy).
To je pravda. Na pinu 8 je spínací napětí, které přepne set-top-box do módu AV a tím přeruší tok videa a audia do videorekordéru. To znamená, že z videa jde signál do set-top-boxu a dále do TV. Ale při přepnutí videa na AV mód není na videu žádný signál a tudíš se nedá na video nahrávat.
To bych jako problém neviděl, ostatně toto dělají všechny set-top-boxy, proto zákazníkům radím rychleji přepínat mezi programy tlačítkem plus nebo mínus (a nemusí se čekat těch 5sek.). Problém však vidím v tom nahrávání na video, příspěvek od "KV" je pravdivý, není to videem, je to set-top-boxem od Technisatu.
To, co popisujete, je ale nestandardni vlastnost Vaseho videa. Video ma davat na pinu 8 scartu spinaci napeti jen pri prehravani (a eventuelne pri prepnuti do menu).
Zkušenosti s propojením set-top-boxu DigiPal 2 TX (scart VCR) s videem.
Pokud propojíte set-top-box (se dvěma "scarty") s videem – nedá se na video nahrávat. Způsobuje to originální "scart" kabel, který má zapojený jeden konektor jako spínací pro přepnutí TV na vtup AV (spínací napětí). A to samé se stane i se set-top-boxem. Je přepnut do stavu AV a konektory scart v set-top-boxu jsou jen průchzí pro video a audio signál do TV. Dá se to vyřešit tak, že se složí kabel scart-cinch a cinch-scart. Výstupy cinch jsou jen 1x video a 2x audio. Postrádá spínací napětí AV. To znamená, že se automaticky nepřepne TV při zapnutí set-top-boxu. Druhým řešením je přeštípnout nebo odletovat kablík (žílu) se spínacím napětím ( pin č.8 na zásuvce).
S DIGIPALem jsem po roce pouzivani velmi spokojen a proto mohu doporucit. Trapi me na nem jen jedna drobna chybka a to, ze nejsem schopen aktivovat na ovladaci jednonumericky mod -/-- klavesnice, tak aby po zadani napr. "1" pristroj necekal na stisk dalsi klavesy a ihned prepnul na dany program. Po stisku tlacitka -/-- se mi implicitne objevuje cas automatickeho vypnuti pristroje. Zkousel jsem prolezt menu aktualizovat FW, ale bezvysledne.Pokud nekdo tento problem zlomil byl bych moc rad bych se dovedel reseni.
Právě jsem se vrátil od zákazníka, instaloval jsem mu STB Comag SL35T a zde jsem si opravdu ověřil, že DigiPal 2TX neumí při standardním propojení nahrávat. Comaga jsem propojil klasicky Scartem přímo do TV a VCR jsem Scartem propojil se set-top-boxem. A nahrávat šlo bez chyby, tak jak se má - pouze však jen ten program, na který koukáme, neboť se jedná o 1xtunerový STB.Čili nerozumím tomu, že Technisat to takto, standardní cestou, nezvládá, byť se jedná o STB v cenové hladině nad 2tis.Kč.
Když vše propojím obráceně - čili SCART z STB do VCR a z něj pak SCARTEM zase do TV, tak nahrávat lze, ale jen když na TV naladím signál z VCR na nějakém kanálu.
Uvedený text se týká DO televizoru. Umožňuje ručně aktivovat AV vstup (u TV s volbou režimů CVBS/S-video/RGB), nebo pokud není přítomen řídící signál (např. při připojení přes redukci CINCH-SCART).
Tlačítko EXT odpojí AV signál z STB od konektorů SCART a propojí oba SACRTy (jako při vypnutí STB do stand-by režimu). Potom může procházet signál z VCR (nebo DVD) přes STB do TV.
Ale asi je to tedy na DO tlacitko "0", alespon v navodu to pisi:
"Pøipojení VCR: Kabelem s konektory SCART propojte zásuvku VCR SCART pøijíma e se zásuvkou SCART VCR. Po zahájení pøehrávání kazety pøipojeným VCR bude VCR do pøijíma e vyslán signál aktivující obvody zabezpe ující pøivedení signálu z VCR do televizoru. Pokud použitý VCR není vybaven touto funkcí použijte pro pøepnutí tla ítko 0/AV na ovlada i, pøepnutí do výchozího stavu dalším stla ením tohoto tla ítka."
Zdravím, prodal jsem těchto modelů již spousty, jedna věc mi ale opravdu vadí. Když se propojí paralelně s VCR či DVD recordérem, tak přes SCART neproleze žádný signál, prostě s klasickým připojením nelze nahrávat přes STB. Např.u Schwaigeru FM500T to přs SCART lze bez problémů.Konkurenční prodejce to u zákazníka musel řešit tak, že odpájel jeden drát ve SCARTU, aby signál prošel.Jinak celkově se jedná o špičkový STB, ale už mu šlapou na paty mnohem levnější boxy s větší výbavou - např.COMAG SL35T, lovu zdar