Vlákno názorů k článku Singularita: doba, kdy naši roboti budou vyvíjet naše roboty od Radovan - Já vidím do budoucna hlavní problém i motor...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 9. 2. 2010 12:43

    Radovan (neregistrovaný)
    Já vidím do budoucna hlavní problém i motor technologického pokroku medicínu. A to zejména kvůli znižující se kvalitě DNA bohatší části světa. Evolučně očistný mechanismus, ve kterém přežívají jen ti nejsilnější, už nefunguje. Jakmile začali přežívat děti s vrozenými vadami, které by před 100 lety nepřežili, jakmile mohli asistovaně otěhotnět ženy, které by za normálních okolností nemohli nikdy počít (ať už byla chyba v nich nebo na straně muže), začala se tím roztáčet spirála a nežádoucí kusy DNA bude mít do několika desítek generací každý. Otázka je jestli vydrží stávající nízká porodnost bohatší části světa a DNA nám nebudou "ozdravovat" přistěhovalci. Pokud ale budu předpokládát že vady se budou množit a zdravotních a reprodukčních problémů bude přibývat, bude vzrůstat tlak a finanční dotace výzkumu v této oblasti, což opravdu svým způsobem směřuje ke zmiňovanému člověku 2.0. Nechci tím naznačit, že bych byl pro přirozený výběr. Každý z nás chce žít v pohodě, mít děti a využívat výsledků vědeckých objevů. Jen nevidím jinou cestu než si do budoucna kompenzovat bilogickou nedokonalost technologiemi.
  • 9. 2. 2010 14:58

    Kybernet (neregistrovaný)
    Spatne jste si vylozil definici funkce "fitness" v evolucnich teoriich. Nejde totiz o fyzickou zdatnost, ale obecne o schopnost uplatneni se v danem prostredi. Drive pro to byly uzitecne silne ruce, dnes zase nektere "soft skills" bez ohledu na fyzickou konstituci. Biologickou evoluci v historii lidstva nahradila kulturni, a to ne dnes nebo vcera, ale uz pred hezkou radkou tisicu let.
  • 9. 2. 2010 15:33

    Orbital (neregistrovaný)
    Ja s tim souhlasim, ale i z jineho pohledu. Medicina dnes opravdu frci slusne a jediny maly problem je, ze na jeji aplikovani proste nejsou finance.

    Kdo si dnes muze dovolit treba relativne levne zubni implantaty? Pochybuju, ze to bude velke procento lidi sveta. Medicina mozna prijde s nanotechnologiemi a umelymi organy, ale budou to srandy pro top 1 promile lidi. Zcela urcite nejake farmaceuticke firmy jednou prezenou vyzkum a zkrachujou, protoze holt Bill Gates nebude chtit umele spermie.

    Vyzkum se takhle sam zastavi na nedostatku zdroju. Vzdyt uz dnes v laboratorich jsou zkoumany veci, o kterych se rika, ze nebude na to je financovat (zdroj: vyzkumnik DNA, znamy me pritelkyne).
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).