Vlákno názorů k článku Tendence ke státnímu šmírování lidí na Internetu vzrůstají od Kerberos - Po přečtení článku mi naskočila husí kůže, pořád...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 30. 10. 2000 10:03

    Kerberos (neregistrovaný)
    Po přečtení článku mi naskočila husí kůže, pořád si říkám že to snad ani není možný. Zajímaly by mne důvody co k tomu novozélandské zákonodárce vedlo. Pokud bude něco takového zavedeno i u nás, jak se ubráníme proti (nepoměrně jednodušeji zkorumpovatelným) úředníkům a polistům ???

    Jako I-NETový vývojář mám opravdu strach. Kde bude nějaká ochrana ? Kde bude ochrana obchodního tajemství ?? Co takhle porušení Ústavy , listiny základních práv a svobod ??

    Podle stejného principu by mi mohla policie vlézt do kanceláře, prohrabat šuplíky a pokud bych si je zamknul, tak bych se dopustil proprávního jednanání ??? Co to je za pokřivenou logiku ??

  • 30. 10. 2000 10:25

    Pepa Kokes (neregistrovaný)
    Jak se ubranime? Pomerne snadno - kazdej bude sifrovat, co mu sily stacej. Ze to bude ilegalni? A co ma bejt? Vsechny uzivatele internetu dost dobre zavrit nejde.

    Nehlede na to, ze si myslim, ze to sifrovani neni zrovna snadny odhalit. Dost dobre nemuzou urednici kontrolovat kazdej e-mail, musi to napred projit nejakym strojovym sitem. Dovedu si docela dobre predstavit vyhledavani nejakych "zajimavych" slov v nezasifrovanych mailech, ale odhalit zasifrovanou zpravu, pokud navic bude nejak maskovana (treba - zakodovany PGP a pak zakomprimovany do ZIPu) bude asi o dost slozitejsi...

    Pepa Kokes
  • 30. 10. 2000 11:17

    Ladislav Zajicek (neregistrovaný)
    Na neuposlechnuti ma kazdy statni system jednoduchou reakci. Zavre nekolik lidi, propagandisticky to vsude rozhlasi a vetsina zacne rychle "poslouchat".
    Kdyz uz nejake reseni, ktere zadny smirak neodhali, protoze se navenek bude vsechno tvarit nevinne, tak steganografii.
  • 30. 10. 2000 12:49

    Petr ZIMA (neregistrovaný)

    Na neuposlechnuti ma kazdy statni system jednoduchou reakci. Zavre nekolik lidi, propagandisticky to vsude rozhlasi a vetsina zacne rychle "poslouchat".

    Myslim, ze tohle plati tehdy, pokud je ta "vetsina" ve skutecnosti mensinou v cele spolecnosti (NZ je pro to primo idealni). A mimochodem, vzpomente napriklad na Napster; pomohlo by, kdyby nekoho zavreli?

    Kdyz uz nejake reseni, ktere zadny smirak neodhali, protoze se navenek bude vsechno tvarit nevinne, tak steganografii.

    Existuje spousta moznosti jak nenapadne skryt informace. Trebas "sum" [šum] v jinak naprosto neskodnem obrazku. Prohledavani vsech bytmap na internetu, zda neobsahuji nejak primixovana data (v predem neznamem formatu :-), to zamestna smiraky na dost dlouhou dobu.

  • 30. 10. 2000 14:52

    Ladislav Zajicek (neregistrovaný)
    K otazce u Napsteru. Zavreni par lidi by ekonopoliticke moci pomohlo (bohuzel). Uz dnes mene lidi neco nabizi, protoze za to muzou jit do vezeni a platit mnohamilionovou pokutu. Mnohem vic lidi stahuje. Navic je v tom binec a nikdo uz nevi, co ma copyright a co ne. Napster nepovazuju za zadne idealni reseni, ale jako zacatek nejakeho dalsiho smysluplnejsiho vyvoje budiz.
  • 2. 11. 2000 17:20

    Martin Chaloupka (neregistrovaný)
    Ja bych si dovolil byt skepticky, protoze je to jako v chemii - kazda reakce vyvola protireakci.
    A navic - realita i na strane FBI je nasledujici - nema nejlepsi lidi, protoze je ani nezaplati, ale ani nedokaze oslovit. Vysledkem je, ze neco zakazou, vsichni to porusuji (napr. drogy jsou zakazane, ale vsichni prazsti studenti na gymplech vedeli sveho casu, ze staci jit do TAZu) a v podstate se nic nedeje.
    Co vidim jako mnohonasobne horsi problem, ze si vyberou zrovna me (nebo nekoho jineho) a budou mi venovat veskerou svou "peci". Fizlovani vsech pocitacu se nikomu nevyplati, ale mit kdykoliv nicim neomezenou moznost si vybrat "obet" (na kazdeho znas se neco najde)...
  • 16. 12. 2018 14:24

    Smith (neregistrovaný)

    Z roku 2018, z věku uniformity, z věku osamocení, z věku Velkého bratra, z věku doublethinku, zdravím vás! Oficiální to ještě není, ale neoficiálně už soukromí neexistuje. Bránit se sice můžete, ale jak software, tak hardware jsou natolik prolezlé backdoory, že vám to nijak nepomůže. Myšlenky, které nechcete sdílet s kdejakým šmírákem, uložte na starý dobrý papír. Nebo si je radši nechte v hlavě - těch několik kubických centimetrů uvnitř vaší lebky ještě pořád patří vám.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).