Jsem ponekud skepticky k podobnym kategorickym tvrzenim a NZ je nejsvobodnejsi zeme jakou jsem zatim poznal, takze buhvi jak to bude. Navic si nemyslim, ze by to byla idealni zeme pro testovani podobneho odposlechu. Vice nez 80% farmaru, kteri se zatim asi nijak neciti ohrozeni kontrolou emailoveho provozu.
A divil bych se, kdyby si s tim zrovna Cesi neporadili. Vzdyt s tim mame nejvetsi zkusenosti. Vzpominam si, jak jsme kdysi s kamaradem meli skodolibou radost z toho, ze nam obema nahravaji telefon a musej to pak dvakrat kontrolovat nebo co s tim delali.
Konecne pred casem mi z post.cz chodily maily s originalnim subjektem, ale cizim obsahem. Treba to byl test na neco podobneho...
Ivo
Prectete si v clanku uvedene odkazy na novozelandske zdroje. Totez byste byval byl mohl pred rokem rikat o Britanii s jeji (kdysi) slovutnou demokracii. Pasivni utesovani se, kdyz se neco vali, ma tri faze. V prvni si lidi rikaji "ono se to urcite nestane, vzdyt je to nesmysl". Ve druhe "voni to fakt chtej udelat? v hospode jim dame co proto". Ve treti "nojo, no...co nadelas..." Presne tak to probehlo i v Britanii. Akorat si misto hospodskych frku z toho delali srandu na Internetu ve stylu "Big Brother". A pak to prislo a vsichni sklapli kufry.
Novy Zeland je pozoruhodny svym odporem proti leccemu nekalemu. Ale do jiste miry je si blizky s Australii. Ta je taky svobodna, ale statni byrokraticka manipulace s lidmi je tam na hodne vysoke "urovni" (napr. danovy urad mj. sbira vsechny udaje o nakupech kreditnimi kartami a hlida, kdo za co utraci, zda to stymuje s danovymi priznanimi, ucetnictvim subjektu apod.). Nezalezi tolik na vnejsim zdani sobodne vule, jako na mire, v jake s sebou lidi nechaji orat statni byrokracii.