Vlákno názorů k článku Tipy pro začínající maminky a tatínky od Adam Šnobl - Ano, v lehké nadsázce je ten článek dobrý....

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 20. 12. 2009 9:58

    Adam Šnobl (neregistrovaný)
    Ano, v lehké nadsázce je ten článek dobrý. Elektronických zařízení existuje opravdu hromada.

    Přidám svoje zkušenosti: jediné skutečně život ulehčující zařízení je chůvička. Vyplatí se koupit nějakou se 4 kanály, protože na chatě se obvykle sejde pár rodin s chůvičkami, a pokud vysílají na 2 kanálech, tak se posloucháte navzájem. Obousměrný provoz se hodí až s většími dětmi. Můžete jim zkusit domluvit. Ten IP telefon by mě docela zajímal, toto řešení neznám. Ale těžko ho asi použijete jinde než doma. Chůvičku sebou bereme na všechny návštěvy, dovolené atd.

    Teploměr na čelo/ucho jsme pořídili nedávno a jsem z něj rozpačitý. Měří tak plus mínus jeden stupeň, podle toho, jak ho do toho ucha narvete, což je dost na nic. Takže musíme naměřit sadu pozorování a provádět statistické závěry. Když chce člověk přesnost, tak se nic jiného než klasika použít nedá. (Nevím, možná jsem se ještě nenaučil ten teploměr nasazovat správně.)

    Elektronická pípátka odmítám. To bych se brzy zbláznil. Zato se prodává spousta mechanických hraček na bázi starého dobrého válečku s trny, které se natáhnou a hrajou moc pěkně.

    No a nakonec trochu kontroverzní názor na chůvičku sledování dechu dítěte. Samozřejmě, nikdy člověk neví, jestli, když chůvička začla houkat, by se dítě nadechlo samo, nebo ne. Takže je to otázka. Možná že to nějaké děti zachránilo; nevím. Známí tu dečku používali a měli několik infarktových situací, kdy jejich děťátko "přestalo dýchat". Poté dečku přestali používat, a mají klid. Jak říkám, je to otázka, ani u syndromu náhlého úmrtí se neví, čím je způsoben. Mně osobně se to jeví jako zbytečnost, která hraje na emoce a peněženku rodičů (přece nebudeme na našem dítěti šetřit!)

    Tož tak. Děkuji za pěkný článek.
  • 21. 12. 2009 16:42

    anonymní
    "K náhlé smrti dochází v postýlce ve spánku a tento syndrom je druhou nejčastější příčinou kojenecké úmrtnosti ve vyspělých zemích (kojenecká úmrtnost je procento dětí zemřelých ukončení prvního roku života z tisíce živě narozených, v České republice se v poslední době pohybuje okolo 3–3.5/1000). V České republice umírá na SIDS ročně několik desítek dětí, v USA ale až 2000!
    SIDS se nejčastěji objevuje v prvních čtyřech měsících života, více než 3/4 kojenců umírá na SIDS v tomto období, později riziko SIDS významně klesá. Popisuje se i určitá sezónní závislost- častěji se vyskytuje na podzim, v zimě nebo počátkem jara."

    ad pristroj: ja jsem se s nim setkal v porodnici, kam jsem prisel v den porodu, tedy na pokoj za manzelkou. Nejdriv jsem se zdrahal, ale nakonec jsem to koupil, protoze manzalka mela vetsi klid. Pristroj se nam rozerval v noci jednou a hned jsme vystartovali k malymu, zvedli ho a on se probral.... tezko rict, jestli teda opravdu doslo k sids, anebo to byl plany poplach, nicmene kazdy muze zvazit jestli ozelit par stovek nebo to nechat bejt a pak mit tu smulu....
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).