Vlákno názorů k článku Tři faktory pro úspěšné zpoplatnění obsahu od heptau - Ono asi zavisi za co se bude platit...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 23. 9. 2009 16:12

    heptau (neregistrovaný)
    Ono asi zavisi za co se bude platit - pokud budu platit za neco (predplatne nebo balik) par EUR, tak na to platebni systemy existuji a slo by to pouzit (teoreticky neco takoveho ma zvladnuty Apple - klidne vam proda jednu pisnicku za necely dolar, nebo aplikaci za stejnou cenu, ale pri nizkych castkach to agreguje). Ovsem pokud se budeme bavit o nejakem globalnim nanoplatebnim systemu, kde se plati par centu treba za clanek, tak neco takoveho opravu asi neni a bojim se, ze ani hned tak nebude - naklady za jednu transakci by byly asi dost vysoke, takze predstava ze se prijemce dostane 80 % zaplacene castky - coz povazuji za primerene - je nerealna a realne nebude podle me ani 50 % a v tu chvili to prestava byt zajimave.
    Jedinou realnou sanci davam nejakemu decentralizovanemu systemu - pokud se ovsem objevi nekdo osviceny v nejake velke firme a neco takoveho prosadi.
  • 28. 9. 2009 9:13

    petrph
    Co to znamená stornovat?? Že po přečtení článku zjistíme, že to není to co jsme chtěli?? proboha, vrátí nám snad v trafice peníze za noviny po prolistování a konstatování za to že v nich opět nic není?
    Ergo, u odborných článků je to i otázka znalostí samotného čtenáře - co co je pro začátečníka užitečný článek plný nových informací, je pro odborníka jen kompilát dávno známých (a často i zastaralých) informací. Bude si každý p přečtení moci rozhodnout, že se mu mají peníze vrátit?
  • 23. 9. 2009 13:57

    Robo (neregistrovaný)
    Celý problém placení za zprávy, ale i jiné služby na internetu podle mě visí na tom, že pro to neexistuje vhodný platební systém. Autor tvrdí, že ano, ale já žádný takový neznám.
    Navíc si myslím, že není pravda, že uživatelé internetu nejsou ochotni platit za "nedůležité věci", které navíc s trochou snahy můžou najít jinde a zadarmo. Pokud je taková platba bude stát málo peněz a hlavně málo času a námahy, platit budou.


    Takový platební systém by totiž musel umožňovat platby v řádu dejme tomu 1Kč - 100Kč s tím, že i při platbě 1Kč doputuje obchodníkovi/vydavateli z této částky aspoň 0.90Kč.

    Platba nesmí uživatele moc obtěžovat - ve většině případů by k zaplacení stačilo jedno kliknutí, pouze při první platbě by bylo potřeba vyplnit jméno a heslo.

    Zárověň je samozřejmě potřeba zamezit zneužití. Na účtě, ze kterého se takto platí, by měl uživatel maximálně pár set Kč a když by je vyčerpal, převedl by tam z banky/platební kartou další peníze.

    Jakmile platby dosáhnou určité nastavené hranice, musí uživatel znovu zadat heslo. Jakmile platby dosáhnou jiné nastavené hranice, přijde uživateli informační SMS "za poslední 3 dny jste zaplatil 100Kč".

    Uživatel bude mít možnost zpětně stornovat jakoukoliv platbu za poslední dejme tomu týden. Jelikož se jedná o malé částky, nikdo nebude zkoumat kdo je v právu, ale ve chvíli, kdy nějakému obchdníkovi/vydavateli stornuje platby 50% jeho zákazníků, je jasné, že je to podvodník, a z platebního systému vypadne. Stejně tak když zákazník zaplatí z přečtení 5 článků na zpravodajském serveru, články si přečte a pak platbu stornuje, příště už jeho platbu server akceptovat nemusí.


    Pokud takový platební systém, který jsem popsal existuje, rád se dozvím jeho jméno.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).