Vlákno názorů k článku Třikrát a dost nefunguje, míru pirátství nesnižuje, říká studie od Michaela - Piratstvi by snizilo, kdyby distributori a vyrobci filmu...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 16. 9. 2013 11:18

    Michaela (neregistrovaný)

    Piratstvi by snizilo, kdyby distributori a vyrobci filmu investovali sve sily ne do nekonenecneho boje s piraty, ale do fungujici distribuce. Snazim se najit ke stazeni filmy, ktere nejsou uplne kasovni trhaky, ale maji hodnotu a kvalitu a ty po odpromitani v kine clovek nenajde. Nejsou nikde ve formatu VoD, nejsou na iTunes, nejsou ke stazeni, jen koupit DVD nebo Blue Ray, to znamena 200 Kc min.plus postovne a cekani par dni, nez to dojde. Proto nezbyde nez hledat na Ulozto a u piratu, chci-li to mit hned a platit normalni castku jako ve videopujcovne, kterych je cim dal mene.

  • 16. 9. 2013 11:32

    SKY (neregistrovaný)

    V době vysokorychlostního internetu a masového nástupu informačního věku se opravdu najde jen málokdo, kdo by ještě v dnešní době navštívil videopůjčovnu a půjčil si tam film za 50-60Kč, když si daný film může prostřednictvím internetu stáhnout z pohodlí domova a zcela zadarmo. Ušetří tím nejen čas ale i peníze. A o to jde lidem v dnešní době především.

  • 16. 9. 2013 15:51

    BoodOk (neregistrovaný)

    Tak tak, viz tento skvělý obrázek (samozřejmě nezahrnuje onu "příjemnou" cestu do a z půjčovny).

    http://www.techdirt.com/articles/20100219/0139308235.shtml

    Mmchd. kdo jako rodič zažil situaci, že chcete dítěti pustit z orig. DVD nevinnou pohádku a přitom musíte 5 minut přeskakovat debilní násilné trajlery, přičemž se Vám na plotně pálí jídlo a ve vaně topí druhé děcko, tak pochopí, že rodič je pro bezmozky z Hollywoodu persona non grata (taky nidky nepochopí, že rodiče v 90% nedostanou do kina, protože na to nemají čas - bohužel alternativu opět nabízí pouze piráti). Prostě tihle rádoby "podnikatelé" místo, aby šli zákazníkovi naproti, tak dělají vše proto, aby si okolo sebe normální lidi nasrali a donutili je se na jejich práva vůbec neohlížet.

  • 16. 9. 2013 20:47

    Anonym (neregistrovaný)

    Vcelku přesně napsáno. Dětské DVD, 10 minut přiblbých znělek, nepřeskočitelné ukázky, varování o tom jak je kopírování špatné. Vždyť mám originál. Vlastně, měl jsem. Většinu jsem "upravil" do podoby "plug and play". Distributor se mi z nějakých důvodů snaží diktovat na co se mám nejdříve dívat. A vysvětlujte dítěti, proč musí na Krtečka čekat tak dlouho. Piráti nabízí výrazně "parent friendly" verzi, tak ať se oficiální distributoři moc nediví.

  • 16. 9. 2013 16:22

    Mike (neregistrovaný)

    Přesně tak. Plus osekat regionální omezení a systémová (win-only) omezení.

    Někdy mi ale připadá, že distributoři ani nemají zájem, aby diváci jejich film viděli.

    Před několika lety jsem sháněl starší film slavného režiséra. Elektronická verze na itunes/amazonu/whe­rever dodnes není. DVD/BD verze není k dispozici ani západní Evropě ani v USA natož v ČR. Ani na ebay. V zemi původu filmu mi kamarád sehnal "originální" DVD, uvnitř zatavené krabičky však bylo pouze prázdné DVD medium. Nakonec sehnáno na torrentu riplé z nějaké arabské satelitní televize. Teď už je film k dispozici v mizerné kvalitě i na youtube, ale kdo ví, kdy zmizí...

    Nebo jinak: před 14 dny jsem v jednom americkém časopise četl článek, který se odkazoval na dokumentární film k tématu. Zaujal mě a chtěl bych ho vidět. Veřejné promítání bylo na několika festivalech v USA, na DVD/BD to nevyšlo, ale je za pár babek k dispozici na videotéce amazonu. Smůla - nefunguje pro ČR. Sehnáno následně jinými kanály, shlédnuto, spokojenost. Jen tvůrce přišel zkrátka.

  • 17. 9. 2013 8:13

    Ondřej Bouda (neregistrovaný)

    Tohle bych řekl, že je fér/legitimní - a je to něco úplně jiného než Váš předřečník, který je pouze líný si DVD objednat (i když je dostupné).
    Reálná nedostupnost omlouvá, lenost ne.

  • 17. 9. 2013 9:38

    A.S. Pergill (neregistrovaný)

    Mám vícero DVD která nejdou přehrát, takže jsem si ten film stejně musel stáhnout. Sorry, vydavatelé jsou bezcenný šmejd, který se snaží okrádat především ty, co si jejich díla legálně kupují. Pak se nemohou divit, že o takovou "produkci" není zájem a lidi raději stahují něco, co přehrát jde.

  • 17. 9. 2013 10:14

    Ondřej Bouda (neregistrovaný)

    Ano, také jsem vyřešil vadné DVD tímto způsobem (místo reklamace). To je ale přece něco úplně jiného, než stáhnout a nezaplatit.

    Souhlasím s kritikou distribučních kanálů - nesouhlasím ale s názorem, že pokud mi distribuční kanál nevyhovuje, mám právo si to ukrást. Férové by bylo např. objednat DVD a pokud mi nevyhovuje dodací lhůta, tak nečekám na poštu a film si mezitím stáhnu...

  • 17. 9. 2013 12:31

    A.S. Pergill (neregistrovaný)

    že na 64 GB flešku se mi vejde cca 15 - 16 filmů, a když to převedu do .avi (nebo získám v takovéto podobě), tak i kolem 30 - 40. Pak mi stačí fleška do kapsy (třeba na chalupu), zatímco jinak bych musel v prvním případě vláčet balík DVD, v druhém už pořádný štos.

    A ještě si přisadím: V naprosté většině případů "vlastníci autorských práv" nemají naprosto nic společného s autory díla, takže představa, že "okrádám autory a tím je demotivuji k další tvorbě" je u desítek procent děl zcela mimo mísu. Navíc naprostá většina děl tohoto typu se zaplatí jinými cestami (např. prodej artefaktů spojených s filmem) a pro tyhle cesty je "pirátské šíření" díla mezi populací spíš přínosem, protože rozšiřuje počet zájemců o tyhle artefakty.
    Už jsem to tu kdysi uvedl, ale neodpustím si to zopakovat: Francouzský vynálezce Daguerre, který dal svůj vynález (spolu s Nipécem - vynalezli proces předcházející fotografii) volně k dispozici za roční rentu ("která byla nižší, než kolik stojí roční náklady na vydržování jedné opice v pařížské ZOO", jak konstatoval dobový tisk) si udělal bezvadný kšeft z toho, že se spojil s jedním výrobcem daguerrotypických komor, který mu platil poplatek za každý výrobek, který pan vynálezce vlastnoručně podepsal jako "správnou daguerrotypickou komoru", prodávanou za vyšší cenu než běžný výrobek téhož druhu.
    Pravděpodobně by to chtělo podobný model i pro umělce, byť je jasné, že "majitelé autorských práv", kteří už metamorfovali do podoby v podstatě parazitické a umělecky sterilní skupiny, proti tomu budou na život a na smrt bojovat, protože jim opravdu jde doslova o život (minimálně o ten sladký a bezpracný).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).