Názory k článku „Třikrát a dost“ tentokrát ve Francii prošlo

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 14. 5. 2009 0:34

    Odpůrce. (neregistrovaný)
    Jak tak sleduji dění ve Francii, začínam mít strach z budoucnosti, zvlášť ten článek o WiFi hotspotech a white-listech mě nadzvedl ze židle - tohle je demokracie? Postupně se v různých zemích začíná zavádět cenzura internetu, a je jen otázkou času, kdy se něco takového někdo reálně pokusí zavést u nás. Asi mám velké štěstí, že jsem se narodil do doby, která se dá nazvat ostrůvkém svobody v lidské historii, alespoň co se jednotlivců týče. Ono vlastně nikdy nebylo normální, že jednotlivci mohou anonymně sdílet názory, a beze strachu z represe spolu komunikovat o čemokoliv. Mocným světa se Internet vymknul z rukou, a nyní hledají cestu, jak ho zkrotit, a spolu s ním i občany. Je otázkou, jak na toto bude reagovat generace, která si navykla na naprostou, nekontrolovanou svobodu. Doufám, že ve Francii budou masové protesty, a pokud se něco takového pokusí zavést u nás, jsem ochoten jít také demonstrovat. Nesmí se schválit Lisabon, jinak nám to Francouzi protlačí proti naší vůli. Nejde ani tak o to, že by se to nedalo obejít, prográmky které to dovedou již existují, třeba Perfect Dark, a v nejhorším vždy půjde data zašifrovat TrueCryptem, vypálit, a poslat poštou, ale bojím se, že po zavedení cenzury dojde ke kriminalizaci šifrování. Navíc jde o princip - že stát chce kontrolovat lidi a jejich soukromí. Kdybych byl Francouz, tak krom protestů bych si do Linuxu nainstaloval do VirtualBoxu Windows, do toho tu hlídací aplikaci od Velkého Bratra, nechal to pěkně zavirovat, a nastavil to tak, aby si ta hlídací aplikace myslela, že mezi ní a Internetem nic není. Pak bych pod Winem rozjel třeba ten Perfect Dark (1.04 verze je už anglicky), a na zašifrovanou partišnu tahal a sdílel vesele dál. Problém je, aby ono anonymní ohlášení o pirátství nebylo založeno na pouhém přeneseném objemu dat, pak nepomůže nic. Navíc je tam trestné mít cokoliv zašifrovaného bez souhlasu státu, takže v případě razie na základě velkého datového toku bych měl asi smůlu. Možná přijde doba, kdy uživatel bude muset ukrývat disky, a připojovat se k nim na dálku. Nějaký WiFi router s USB diskem zalitý v betonu na zahrádce, nebo ukrytý v podkroví domu, i to se možná bude dít. Smutná doba se blíží, a spolu s ní smrt demokracie. Vážení - demokratura přichází. 1984 je oproti tomu nic, sofistikovanost nové totality bude na daleko větší úrovni.
  • 14. 5. 2009 10:04

    krakonoš (neregistrovaný)
    Jak to vypdá s Bastillou? je možné, že by zase začala sloužit svému původnímu účelu? Pokud ano, bylo by vhodné do ní natrvalo nastěhovat všechny francouzské ústavní činitele a všechny otvory pečlivě zazdít.
  • 14. 5. 2009 10:13

    krakonoš (neregistrovaný)
    Tak tohle je odměna za cinkání klíči! Ale dobře nám tak, chtěli jsme demokracii, budeme mít totalitu, proti které byl reálný socialismus pohodička. Nebylo lepší dělat v hospodě u piva vtipy na Husáka s vědomím, že zavřít mne můžou, pustit musejí a sehnat práci nebude problém? Teď máme všechno, co jsme chtěli, ale nemáme na to a navíc jsme pod totální elektronickou kuratelou. Jakmile začnete nějakým způsobem komunikovat s okolím, okamžitě jste monitorováni, eviduje se i volání na vypnutý mobil, nebo špatně vytočené číslo! A bude hůř. Za krátkou dobu se bude vybírat výpalné i za to, že si na veřejném záchodku prdnete, protože když je uměním i rozlití barvy na schodech, nebo Entropa, bude za umělecké dílo považován každý jiný zvuk, než řeč. Máme se opravdu na co těšit! Takže příště opět klíče, ale raději ty francouzské a ne něžně cinkat, ale mlátit po kedlubnách všechny ochránce autorských práv a politiky, kteří jim fandí.
  • 14. 5. 2009 18:12

    titanik (neregistrovaný)
    tak kdy vyrazime? :)
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).