Někomu může připadat "zbytečný", ale alespoň někdo se pokusil poukázat na naprosto diletantský postup polsanců PS PČR. Druhá otázka se ale nabízí, opravdu jde jen o diletantismus, nebo si někdo vyloboval, že digitalizace bude (z finančních i jiných důvodů) pozdržena?
To už je téma pro jiný druh investigativních novinářů, my předpokládejme, že poslanci jsou jen "lehce nesvéprávní" a nevědí, co dělají.
(osobně si myslím, že se vždy řídí stanoviskem svých "poslanců-specialistů na dané téma, což umožňuje jistou manipulaci a bohužel to nezamezuje lidové tvořivosti; také je možné, že řada pozměňovacích návrhů má sice různé autory ve sněmovně, ale přitom návrhy pocházejí pouze od pár poslanců - rozloží se to pak na různé lidi, aby to nebylo "vše na ně", můj názor, i když nesouhlasím s tím, že ta "lidová tvořivost" je náhoda, dle mého není)
Tipuji, ze nepochybne ano (odpoved na titulni otazku). Jaky jiny duvod by melo neschvaleni novely hned v prvnim cteni nez desitky az stovky pozmenovacich navrhu na zaklade "lobbingu" ze vsech moznych stran. Poslanci si tak zcela verejne a bez skrupuli rekli o "prizen" lobbistu, kterych v pripade tak komplexniho zakona jiste nebude malo.
Vzhledem ke stale castejsimu ruseni analogoveho vysilani nemeckymi digitalnimi vysilaci, ktere puvodne mely byt spusteny ve stejne dobe, nebo dokonce az po tech ceskych, ale ta komika jaksi ubyva na intezite a zacina docela vyrazne prevazovat uz jen prosta tragedie. Hnus :-(
Hlavně poučnej, by mohl být kdyby si jej přečetli dotčení... ovšem hlodá ve mne pochybnost, zda by porozuměly smyslu aniž by do článku nezanesli 12 pozmňovacích návrhů - z toho 5 vylobovaných profesionálními PR oddelenimi nadnarodnich korporaci a zbytek ma za ucel preformulovat clanek tak aby byl "politicky prijatelny".